نیو فان | دانلود فیلم

اعطای احکام هیئت داوران جشنواره تلویزیونی جام جم + جزئیات - نیو فان | دانلود فیلم

توضیحات


به گزارش مجله فیلم

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی رسانه ملی، دکتر مرتضی میرباقری در این مراسم با اشاره به ویژگی‌ های هیآت داوران جشنواره گفت: این اعضا علاوه بر هنرمندی وتوانمندی در عرصه‌های تخصصی جشنواره سیما از منزلت بالاتری نیز برخوردارند ومی‌توانند منصفانه، عالمانه و هنرمندانه در خصوص آثار تولیدی همکاران قضاوت کنند.

معاون سیما با بیان اینکه برگزاری جشنواره جام جم هم ضرورت دارد و هم عوایدی دربرخواهد داشت گفت: یکی از ضرورت‌های برگزاری جشنواره این است که کسانی که در عرصه های مختلف برنامه‌سازی انرژی‌هایشان را معطوف به تولید آثاری در زمینه ‌های فیلم و سریال پویانمایی، مستند و مسابقه و سرگرمی کرده و توان و خلاقیت بیشتری صرف کارشان کرده اند معرفی و از تلاششان قدردانی شود.

وی هدایت توانمندی‌های برنامه‌سازان و ایجاد انگیزه برای کار را از عواید برنامه‌سازی جشنواره دانست و گفت: اگربرنامه‌سازان بدانند آثارشان مورد توجه قرار گرفته و برگزیده شده‌اند انگیزه بیشتری برای ارائه کارهای باکیفیت و جذابتر پیدا می‌کنند.

معاون سیمای رسانه ملی با اشاره به جمعیت بالای جوانان کشور گفت: اگر در خصوص تحولات روز جامعه و نیازهای جوانان آگاهی نداشته باشیم در ارائه برنامه های اثرگذار توفیقی کسب نخواهیم داشت.

میرباقری همچنین با تأکید بر اینکه تجربه و شناخت باید پشتوانه برنامه سازی در رسانه ملی باشد گفت: باوجود مخاطبان میلیونی در داخل کشور و همچنین مخاطبانی در منطقه و خارج از کشور، وظیفه سنگینی بردوش ما است و باید با شناخت نیازها، موانع و کمبودها و با توجه به عواملی چون بازیگر، اسپانسرها و مصالح سازمان برای نیل به اهداف رسانه تلاش کرد.

وی افزود: این جشنواره می‌تواند توجه علاقمندان به فرهنگ این مرزو بوم را جلب کند و ضمن معرفی توانمندی برنامه سازان صداوسیما عزم مسئولان کشور را برای پشتیبانی از رسانه ملی برانگیزد.

معاون سیما با بیان اینکه اکنون برجسته‌نرین برنامه سازان تلویزیونی و سرآمدان این حرفه برای تولید آثار جدید مشغول برنامه سازی در رسانه ملی هستند گفت: نگارش فیلمنامه بیشتر این آثار در مراحل پایانی است و برخی نیز در مرحله پیش تولیدقرار گرفته‌اند که مستلزم حمایت سازمانند.

وی زمان برگزاری چهارمین جشنواره جام جم را بهمن ماه اعلام کرد و این جشنواره را مجالی برای پرداختن به ۴۰۰ هزار ساعت برنامه تولیدی و یک میلیون ساعت برنامه پخش شده دانست.

جشنواره‌های موضوعی در طول سال برگزار می‌شوند

احسانی دبیر چهارمین جشنواره جام جم نیز در این مراسم با بیان اینکه جشنواره چهارم پس از وقفه‌ای چهارساله برگزار می‌شود گفت: جشنواره امسال فقط به قالب‌های سریال و نمایشی، پویانمایی، مستند و مسابقات می‌پردازد و جشنواره سال آینده به دیگر قالب‌های برنامه سازی خواهد پرداخت.

وی از برگزاری جشنواره‌های موضوعی سیما در طول سال خبر داد و گفت: هدف از برگزاری جشنواره ایجاد رونق در برنامه سازی در حوزه های تخصصی است.

دبیر جشنواره جام جم با بیان اینکه فعالیت دبیرخانه جشنواره از سه ماه پیش آغاز شده است گفت: انتخاب آثار به شبکه ها سپرده شده و آن‌ها در بازه زمانی یکماهه برای هر قالب ۵ اثر انتخاب و به دبیرخانه ارسال کرده اند.

وی از فعالیت ۴دبیرخانه تخصصی به عنوان معین دبیرخانه اصلی جشنواره خبرداد که دبیرخانه سریال و نمایشی در سیمافیلم، مسابقات در شبکه سه، پویانمایی در مرکز صبا و مستند در شبکه مستند تشکیل می‌شود. این دبیرخانه ها نتایج نهایی را به دبیرخانه اصلی اعلام خواهند کرد.

مدیر شبکه نسیم، مجید کریمان مدیر گروه اجتماعی شبکه سه را به عنوان دبیر اجرایی و رضا رشیدپور مجری و تهیه کننده برنامه حالا خورشید را به عنوان دبیر رسانه ای جشنواره معرفی و اعلام کرد: این جشنواره علاوه بر داوری تخصصی در خصوص برنامه ها به نظر مخاطبان درزمینه برنامه ها توجه می‌کند که این نظر سنجی در برنامه «حالا خورشید» شبکه سه مطرح و نتایج آن نیز در جشنواره اعلام می‌شود.

در این مراسم از سامانه اطلاع رسانی چهارمین جشنواره جام جم به نشانی festival.irib.ir رونمایی شد که شامل بخش‌های متنوع از جمله نظر سنجی از مخاطبان در خصوص برنامه ها می‌شود.

در پایان مراسم شادمهر راستین، مجید میرمیران، حسن بشکوفه، همایون اسعدیان و امیر بوالی به عنوان داوران بخش نمایشی و سریال؛ مرتضی رزاق کریمی، ارد عطارپور، محمد علی فارسی، مهدی یادگاری و محمد صدری به عنوان داوران بخش مستند؛ عیسی بلوکات، نورالدین سبحانی، سونیا پوریامین، زهره گوهرشادی و غلامرضا میرحسینی به عنوان داوران مسابقات تلویزیونی و دکتر حسین ساری، امیر محمد دهستانی، مصطفی رحماندوست، دکتر محمد علی صفورا و بهرام عظیمی به عنوان داوران بخش پویانمایی احکام داوری دربخش های جشنواره تلویزیونی سیما را از معاون سیما دریافت کردند.

گرد آوری : مجله فیلم

سریال ایرانی – ساعت چند – دانلود سریال – برنامه تلویزیونی – اخبار صدا و سیما

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.