نیو فان | دانلود فیلم

افت مخاطب و فروش نداشتیم/ موظف به توضیح دادن همه چیز نیستم + جزئیات - نیو فان | دانلود فیلم

توضیحات


به گزارش مجله فیلم

به گزارش خبرنگار مهر، نشست رسانه ای مجید رجبی معمار رییس تماشاخانه ایرانشهر عصر روز سه شنبه ۸ خرداد در خانه هنرمندان ایران برگزار شد. در این نشست بر خلاف توضیحات درج شده در دعوتنامه رسانه ای این نشست مبنی بر حضور حسین پارسایی به عنوان دبیر شورای سیاستگذاری تماشاخانه ایرانشهر، این نشست بدون حضور وی برگزار شد.

حضور نداشتن حسین پارسایی دبیر شورای سیاستگذاری تماشاخانه ایرانشهر از همان ابتدای نشست رسانه ای، موضوع پرسش خبرنگاران بود.

رجبی معمار در پاسخ به این پرسش که چرا شورای سیاستگذاری تماشاخانه ایرانشهر و دبیر آن به پاسخگویی درباره روند تصمیم گیری و عملکرد این شورا نمی پردازد، اظهار کرد: آقای حسین پارسایی فرد ناشناسی نیست و من ایشان را حدود ۲۵ سال است که می شناسم. آقای پارسایی همیشه پاسخگوی رسانه ها هست.

بخش عمده پرسش خبرنگاران در این نشست رسانه ای در خصوص جدول اجراهای یک ساله تماشاخانه ایرانشهر و تغییرات بالایی که در این جدول رخ می دهد و حضور آثاری که در لیست رزرو تماشاخانه قرار ندارند، حضور آثار تکراری و اجرا شده در سالن های دیگر تئاتری در تماشاخانه ایرانشهر، رعایت نکردن قانون کف فروش برای برخی آثار نمایشی، حضور آثاری برای اجرا در مجموعه که دارای سلبریتی ها هستند و نحوه تصمیم گیری شورا بود.

رجبی معمار در پاسخی کلی به این پرسش ها توضیح داد: ۳۸ سال است که مدیر فرهنگی هستم. در زمان حضورم در خانه هنرمندان ایران و تماشاخانه ایرانشهر، جمع پنج نفره ای را برای تئاتر انتخاب کردم که اصلی ترین مشاور من در این انتخاب ها آقای فرهاد مهندس پور بود.

وی تأکید کرد: بنده در رابطه با تئاتر هیچ ادعایی ندارم. حتی یک نمایش در تماشاخانه ایرانشهر بدون تأیید و تصویب شورای سیاستگذاری تماشاخانه، انتخاب نشده است. حرف این شورا برای من حجت است. ما نسبت به دوره های گذشته نه افت مخاطب داشتیم و نه افت فروش.

رییس شورای سیاستگذاری تماشاخانه ایرانشهر در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه برخی هنرمندان در فاصله ای نزدیک به نوبت اجرای خود اعلام انصراف می کنند، افزود: وقتی کاری انصراف می دهد ما به دنبال آثار حاضر در لیست رزرو می رویم و وقتی آن کارها هم آمادگی لازم برای تمرین و اجرای اثرشان را در مدت زمانی کم ندارند، به سراغ انتخاب آثاری می رویم که حتی در لیست رزرو هم نبوده اند.

رجبی معمار درباره اینکه چرا توضیحی درباره تغییرات در نظر گرفته شده در اجراهای تماشاخانه ایرانشهر ارائه نمی شود، تصریح کرد: من موظف به توضیح دادن درباره اینکه چرا کاری یا شرایطی تغییر می کند، نیستم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: اینکه ما به تنظیم جدولی یک ساله برای اجراهای تماشاخانه ایرانشهر رسیده ایم، اتفاق خوبی است که کمتر در تئاتر ایران رخ می دهد. اگر این جدول را نداشته باشیم اتفاق بهتری رخ می دهد؟ باید دید که تماشاخانه ایرانشهر را با کدام مجموعه تئاتری مقایسه می کنید؟ ما با توجه به ظرفیت و توانی که تماشاخانه ایرانشهر دارد، برای آن برنامه ریزی می کنیم.

رییس تماشاخانه ایرانشهر در بخش دیگری از این نشست به ارائه توضیحاتی در خصوص چرایی حذف سهم ۲۰ درصدی تماشاخانه ایرانشهر از فروش آثار نمایشی و بازگشت مجدد این درصد پرداخت و دلیل عمده آن را نبود حمایت مالی از خانه هنرمندان ایران و تماشاخانه ایرانشهر ذکر کرد و اینکه این ۲ مجموعه در تأمین هزینه ها خودکفا هستند.

در بخش دیگری از این نشست نیز مسلم برزگرزاده مدیر امور مالی خانه هنرمندان ایران و تماشاخانه ایرانشهر به ذکر آمار فروش تماشاخانه ایرانشهر طی سال های ۹۳ تا ۹۶ پرداخت و گفت: این تماشاخانه تئاتری در سال ۹۳ فروش ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومانی داشت که در سال ۹۴ این فروش به مبلغ ۱ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومانی رسید. در سال ۹۵ و ۹۶ فروش گیشه این تماشاخانه در هر سال مبلغ ۳ میلیارد تومان بوده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه فروش بلیت آثار تماشاخانه ایرانشهر به دلیل حذف سهم ۲۰ درصدی مجموعه از فروش آثار نمایشی به صورت انحصاری در اختیار یک سایت فروش قرار گرفته بود، اظهار کرد: ما برای تأمین بخشی از هزینه ها این کار را انجام دادیم ولی با بازگشت این سهم ۲۰ درصدی، از سال جاری دیگر فروش بلیت آثار تماشاخانه به صورت انحصاری نیست.

بخش عمده ای از این نشست به بحث میان خبرنگاران و رئیس تماشاخانه ایرانشهر درباره موضوعات مطرح شده سپری شد و اینکه دبیر شورای سیاستگذاری مجموعه باید پاسخگوی اصحاب رسانه باشد.

Let’s block ads! (Why?)

گرد آوری : مجله فیلم

تئاتر ایرانی – ساعت چند – دانلود تئاتر – برنامه تئاتر – اخبار تئاتر – بلیط تئاتر – محل تئاتر

فیلمایرانلایف استایلویدئوحسابداریزیرمیزیخبرتسمه

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.