نیو فان | دانلود فیلم

تماشاخانه سنگلج میزبان شکسپیر می شود/ تماشای ۳ نمایش با یک بلیت + جزئیات - نیو فان | دانلود فیلم

توضیحات


به گزارش مجله فیلم

اصغر نوری سرپرست گروه «تئاتر ۸۸» درباره فعالیت ها و برنامه های اجرایی این گروه نمایشی به خبرنگار مهر گفت: از سال ۸۹ که دانشجوی کارشناسی ارشد بودم پژوهش اجرایی روی متون ویلیام شکسپیر را مبنی بر اینکه چگونه می توان این آثار را به شکل ایرانی یعنی با استفاده از شیوه های تئاتر ایرانی مثل نقالی و پرده خوانی اجرا کرد، آغاز کردم که این پژوهش اجرایی منجر به تولید ۲ کار شد.

وی ادامه داد: ۲ نمایش «اتللو به روایت یاگو» و «هملت به روایت هوراشیو» آثاری بودند که با استفاده از شیوه روایی تئاتر ایرانی تولید و اجرا شدند. نمایش «هملت به روایت هوراشیو» در جشنواره شکسپیر فرانسه اجرا شد و در جشنواره گونته بونه در کشور آلمان نیز به صحنه رفت.

نوری با اشاره به تولید ۶ اثر از ویلیام شکسپیر با استفاده از شیوه روایی تئاتر ایرانی، گفت: با استفاده از همین شیوه نمایش های «ریچارد سوم»، «مکبث»، «طوفان» و «شاه لیر» را هم تولید کردیم.

سرپرست گروه «تئاتر ۸۸» اظهار کرد: قصد داریم که رپرتوآری از این آثار را در تماشاخانه سنگلج به صحنه ببریم از این رو سه نمایش «هملت به روایت هوراشیو»، «شاه لیر به روایت ادموند» و «اتللو به روایت یاگو» را در بهار سال ۸۷ به صحنه خواهیم برد.

وی درباره شکل اجرای این رپرتوآر توضیح داد: تماشاگر با تهیه یک بلیت در داخل سالن اصلی سنگلج نمایش «شاه لیر به روایت ادموند» را تماشا می کند و پس از پایان این نمایش، در لابی سنگلج تماشاگر نمایش «اتللو به روایت یاگو» خواهد بود و بعد از پایان این نمایش نیز در سالن اصلی تماشاخانه، نمایش «هملت به روایت هوراشیو» را خواهد دید.

نوری یادآور شد: ما در این نمایش ها از موسیقی ایرانی و شیوه روایی استفاده کرده ایم و همه اتفاقات رخ داده برای شاه لیر، اتللو و هملت از زبان یک شاهد که ادموند، یاگو و هوراشیو هستند، روایت می شود.

وی درباره بازیگران این سه اثر نمایشی نیز گفت: در نمایش «شاه لیر به روایت ادموند» شهره رعایتی و میثم رازفر به ایفای نقش می پردازند. در نمایش «اتللو به روایت یاگو» نیز غزاله رشیدی و خودم حضور داریم ولی بازیگران نمایش «هملت به روایت هوراشیو» هنوز مشخص نیست زیرا بازیگران قبلی نمایش در زمان اجرا در تماشاخانه سنگلج درگیر پروژه های دیگری هستند.

این کارگردان تئاتر اظهار کرد: ما در اجرای این سه اثر نمایشی، بخش هایی از اجرا را با استفاده از تماشاگر بازسازی می کنیم.

رپرتوآر نمایش های «شاه لیر به روایت ادموند»، «اتللو به روایت یاگو» و «هملت به روایت هوراشیو» از ۱۱ اردیبهشت تا ۱۱ خرداد ۹۷ اجرا خواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

گرد آوری : مجله فیلم

تئاتر ایرانی – ساعت چند – دانلود تئاتر – برنامه تئاتر – اخبار تئاتر – بلیط تئاتر – محل تئاتر

فیلمایرانلایف استایلویدئوحسابداریزیرمیزیخبرتسمه

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.