نیو فان | دانلود فیلم

چراغ خاموش سیما برای نمایش بعضی از فیلم ها! - نیو فان | دانلود فیلم

توضیحات


ویرایش ده باره انتشار پستی با عنوان «چراغ سبز سیما به این فیلم ها» (اینجا) طی ۹ روزی که از انتشار آن می گذرد، معنایی جز این ندارد که سیستم اطلاع رسانی سیما دچار مشکل جدی است و اگر بیننده ای از قبل بخواهد برای تماشای فیلم خاصی برنامه ریزی کند، اگر نگویم این کار محال است حداقل با مشکل جدی روبروست.

ده روز مانده به پایان سال معاون سیما با فراخوان چند نفر از مدیران شبکه های سیما نشست رسانه ای برگزار می کند تا برنامه های سیما برای نوروز ۹۷ را شرح دهند. به جز معرفی سریال های نمایشی هر شبکه، نامی از چند فیلم سینمایی که تا زمان مصاحبه انتخاب و نمایش آن قطعی شده است، اعلام می گردد اما در ادامه یعنی تا پایان سال و با شروع تعطیلات نامی از دیگر فیلم هایی که در جدول برنامه های شبکه  های مختلف تلویزیونی قرار گرفته اند، برده نمی شود.  بروز رسانی سایت اختصاصی هر شبکه ظاهراً به پایان تعطیلات کارمندی سیما گره خورده است و بنابراین نباید از تارنمای شبکه های سیما توقع و انتظار زیادی داشت.

موضوع وقتی جالب تر می شود که بدانید از ابتدا برای پرهیز از هر گونه حاشیه سازی، بنا نبوده است که نام بعضی از فیلم های منتخب برده شود و پخش آنها هم از شبکه های مخاطب خاصی همچون «شبکه نمایش» برنامه ریزی شده است.! مثلاً در باره فیلم های مانند «رسوایی۱»، «خوب، بد، جلف» و «جرم»کمترین اطلاع رسانی صورت گرفته است و به جز ممیزی های معمول سیما، بازپخش آنها اصلاً در دستور کار نبوده است.

چراغ خاموش سیما برای نمایش بعضی از فیلم های سینمایی نشان می دهد که رسانه ملی به رغم انحصار و اقتدار ذاتی، تاب و یارای درگیر شدن فرسایشی با منتقدان بالفطره را ندارد و ترجیح می دهد تا حد امکان از تحریک مخالفان خودداری کند. با این حال اقدام رو به جلوی سیما که البته منطق و توجیه آن تساهل اهالی جام جم در چینش برنامه های نوروزی است، در جای خود مغتنم است و در سال حمایت از کالای ملی نمایش یکباره ۱۸ عنوان فیلم سینمایی ایرانی کمک خوبی به اقتصاد و صنعت ملی سینمای ایران است.

مضافاً که پخش انبوه نمایش تیزر تعدادی از فیلم های در حال اکران و بزرگ نمایی شکسته شدن رکورد فروش روزانه سینماهای کشور طی روزهای هشتم و دوازدهم فروردین ماه در بخش های خبری سیما موج مثبتی را ب نفع فیلم های در حال نمایش ایجاد کرد. به این خاطر نباید نقش سیما را در فروش دو میلیون قطعه بلیط و فروش ۲۰ میلیارد تومانی گیشه ها به رغم افزایش بهای بلیط سالن های مدرن دست کم گرفت.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.